Sprzątanie Świata

Posprzątaliśmy już po raz dziewiętnasty

14 września 2012 roku po raz dziewiętnasty uczniowie Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy wzięli udział w ogólnoświatowej akcji Sprzątania Świata.

Podobnie jak w latach ubiegłych organizacją akcji zajęły się nauczycielki przyrody i biologii panie Mirosława Teresiak i Ilona Sadowska. Przedsięwzięcie zostało poprzedzone zwiadem terenowym, w wyniku , którego oszacowano, gdzie zlokalizowana jest największa ilość śmieci. Następnie każdej klasie został przypisany teren do posprzątania. Urząd Gminy w Nędzy dostarczył rękawice ochronne oraz worki, a także zorganizował transport śmieci. Klasy najmłodsze miały do posprzątania teren sąsiadujący z boiskiem gminnym, natomiast starsi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjaliści udali się na wyznaczone obszary Nędzy i tereny leśne. Akcji sprzyjała słoneczna pogoda, więc uczniowie aktywnie włączyli się do pracy. Pomimo coraz większej świadomości ekologicznej mieszkańców, śmieci i tym razem było dosyć dużo. Niepokojący jest fakt, iż w kilku miejscach nadal funkcjonują dzikie wysypiska śmieci, których sami uczniowie nie są w stanie zlikwidować.

M. Teresiak