Pielgrzymim szlakiem

Dzieci I Komunijne w Rudach

Dzieci I Komunijne i ich rodzice 21.06.2012 r. udali się z pielgrzymką do Sanktuarium w Rudach.

Na początku wszyscy mieli okazję poznać nowy parking z zapleczem oraz plac zabaw, wybudowane dla pielgrzymów ze środków unijnych.

W Bazylice czekał na pielgrzymów kustosz - ks. Rafał Wyleżoł. Przybliżył zebranym wielowiekową historię tego niezwykłego miejsca i kultu Matki Bożej w tym najstarszym sanktuarium maryjnym w Polsce. Ks. proboszcz Joachim Miksa przed cudownym obrazem Matki Bożej Pokornej odprawił dziękczynne nabożeństwo.

Potem był czas na zwiedzanie odbudowanego zespołu klasztorno-pałacowego. Dyrektor tego obiektu, ks. Jan Rosiek, oprowadzał zgromadzonych po ciekawych miejscach, zwracając uwagę na zachowane ślady dawnej świetności.

Było też coś dla ciała. Rodzice przygotowali grila na placu obok bazyliki.

Dla wszystkich były to niezapomniane chwile i okazja do odkrycia na nowo kulturowego dziedzictwa nasze małej ojczyzny.

Wyjazd przygotowali rodzice i katechetka Małgorzata Kozielska.

Opracowała Małgorzata Kozielska