Zielona Szkoła 2012

Nad morzem ...

24 kwietnia 2012 roku uczniowie klas trzecich SP wraz z opiekunami – p. Anną Neuhof, p. Renatą Skrobek oraz p. Joanną Trybańską wyjechali na „zieloną szkołę” do Jarosławca.

Istotą wyjazdu była dla dzieci zmiana klimatu, zapoznanie z nowym regionem, promocja zdrowego stylu życia, dająca im radość i zadowolenie.

Nad morzem dzieci zamieszkały w Ośrodku Kolonijno – Wypoczynkowym RAFA, oddalonym od morza o ok. 150 m. Baza rekreacyjna ośrodka obejmowała boisko do piłki siatkowej, piłki plażowej, koszykówki i piłki nożnej, stoły do ping – ponga, bilard, flippery, plac zabaw, dzieci miały okazję do codziennego korzystania z krytego basenu pod opieką ratownika, organizowane były również dyskoteki, wyjścia na suchy basen,  a także ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Podczas całego pobytu na „zielonej szkole” uczniowie uczestniczyli w licznych wycieczkach:

• Całodniowej wycieczce z przewodnikiem do Słowińskiego Parku Narodowego - dzieci miały okazję poznać zagrożone gatunki roślin i zwierząt w ich naturalnym środowisku, a także przespacerować po ruchomych wydmach.
  • Do Darłowa i Darłówka– uczniowie zwiedzili centrum Darłowa, dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich oraz Kościół Mariacki – wszystko pod opieką pilota przewodnika.  W Darłówku przespacerowali promenadą do latarni morskiej, obejrzeli port i nabrzeże. W trakcie tej wycieczki realizowany był rejs tramwajem wodnym po rzece Wieprz. Wycieczka zakończyła się wizytą w Parku Wodnym Jan.
  • Dzięki wsparciu finansowemu sponsorów dzieci przeżywały niesamowite przygody w Wiosce Hobbitów w Sierakowie Słowieńskim brały udział w  terenowej grze –„ Hobbit, czyli tam i z powrotem” – niebezpiecznej wyprawie śladami Bilbo Baginsa. Wycieczka zakończyła się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek oraz grami  i zabawami hobbickimi .
  • W Jarosławcu uczniowie zwiedzili m. in latarnię morską.

Pogoda sprzyjała codziennym nadmorskim spacerom, zabawom na plaży, zbieraniem muszli i bursztynów.

Żal było wracać do domu. Do Nędzy pełni niezapomnianych wrażeń uczniowie wrócili 08 maja 2012r.

Anna Neuhof

Renata Skrobek