Dni Otwarte

Gościliśmy przedszkolaków

Dnia 27 kwietnia 2012r. Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Nędzy odwiedziły dzieci z pobliskiego przedszkola, czyli przyszli uczniowie naszej szkoły. Dzień Otwarty dla przedszkolaków zorganizowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Barbara Rerich i Agnieszka Grzybowska.

Maluchy wraz z Rodzicami zostali powitani przez Panią Dyrektor Marię Czerwińską. Następnie obejrzały krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów klas II a i II b oraz uczennic gimnazjum naszej placówki, na który złożyły się: piosenki, taniec, gra na instrumencie oraz recytacja wiersza. Ciekawym elementem programu była także prezentacja multimedialna przybliżająca dzieciom szkołę jako miejsce do nauki ale także do rozrywki  oraz rozwijania zainteresowań. Uwieńczeniem pobytu w klasach były różnego rodzaju ćwiczenia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, w którą wyposażona jest jedna z klas. Ćwiczenia te poprowadziła nauczycielka języka angielskiego Anna Wojtek.

Po części oficjalnej dzieci pod okiem opiekunów ze starszych klas zwiedziły szkołę. Były między innymi w bibliotece, świetlicy, sekretariacie, gabinecie pani pielęgniarki, sklepiku szkolnym, na Sali gimnastycznej oraz placu zabaw, który stał się nie lada atrakcją.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki wraz ze swoimi Rodzicami wykonali pamiątkowe kartki z niespodzianką w środku. Uwieńczeniem spotkania był poczęstunek dla rodziców a dla dzieci zabawy z chustą animacyjną oraz upominki w postaci gąsienic na patyku, które nasi milusińscy dostali na pamiątkę.

Agnieszka Grzybowska