Mitologiczne pudełko

3 grudnia 2020r. na lekcji języka polskiego piątoklasiści mieli możliwość w oryginalny sposób podsumować wiadomości na temat omówionych mitów greckich, które należą do zestawu lektur obowiązkowych. Uczniowie przypomnieli sobie treść mitu o Demeter i Korze, Dedalu i Ikarze, Heraklesie, Tezeuszu i Ariadnie, Orfeuszu i Eurydyce, Syzyfie oraz o Prometeuszu.

Uczniowie klasy Va, podczas pracy zdalnej z języka polskiego, wzięli aktywny udział w szkolnym projekcie "Mitologiczne pudełko". Do pudełka po butach uczniowie wkładali przedmioty, które kojarzyły się im z wybranym przez siebie mitem greckim. Wyobraźnia uczniów była nieograniczona, a kreatywność piątoklasistów zasługiwała na szóstkę z plusem. Powstały piękne pudełka, dzięki którym uczniowie przypomnieli sobie treść mitów. Podczas lekcji online uczestnicy projektu mieli możliwość pokazania swoich prac i uzasadnienia doboru elementów wykorzystanych podczas przygotowania zadania.

I. Tomiczek