Wspólnie Bijemy Rekord WOŚP

Po raz siódmy 16 października, punktualnie o godzinie 12.00, chętni uczniowie z klas I - III  wzięli udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”.

Akcję jak co roku zorganizowała Fundacja WOŚP, w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”, której celem jest  promowanie w całej Polsce zasad pierwszej pomocy.
Wspólne bicie rekordu okazało się świetną okazją do nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie. Wydarzenie  to pokazało jak ważna jest nauka i umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za włączenie się do tegorocznej akcji!

E. Skatuła

A. Grzybowska