Poczytaj. My z klasą VIa

W II półroczu nauki klasa VIa kolejny raz wzięła aktywny udział we wspierającym czytelnictwo programie edukacyjnym CEO "Poczytaj.My". Szóstoklasiści organizowali spotkania czytelnicze dla swoich młodszych kolegów i w różnorodny sposób zachęcali uczniów do czytania książek.

Punktem kulminacyjnym programu było zorganizowanie akcji czytelniczej poza murami szkoły. Przedstawiciele klasy VIa odwiedzili z niespodzianką wychowanków placówki opiekuńczej w Nędzy. Czytanie "Gorzkiej czekolady i innych opowiadań o ważnych sprawach" zostało bardzo dobrze odebrane przez gospodarzy ośrodka. Dodatkowym działaniem szóstoklasistów, w ramach akcji "Jurorzy, sprawdzamy!", było nagranie krótkiego filmiku – recenzji książki M. Rusinka

pt.:"Kefir w Kairze". Rymowane wierszyki przypadły uczniom do gustu i stały się także natchnieniem dla uczestników akcji do napisania autorskich tekstów poetyckich.

Uczniowie bardzo mile wspominają udział w programie "Poczytaj.My". Pamiętajmy, że czytanie jest kluczem do zdobycia kompetencji społecznych i obywatelskich, które pozwolą ukształtować świadomych oraz krytycznie myślących obywateli.

Iwona Tomiczek