Uroczystość Pasowania na Czytelnika

Nadszedł czas, aby pierwszaki oficjalnie zostały czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Co prawda wszyscy już wypożyczają książki, ale ta uroczystość była specjalnie dla nich przygotowana, by mogli zostać prawdziwymi czytelnikami przez pasowanie z rąk Pani Dyrektor.

W zaczarowanym świecie biblioteki czekały krasnale i królowe książki. Książki bardzo dokładnie przypomniały małym czytelnikom o co proszą, by były zawsze czyste, a kolejny czytelnik sięgał po nie z przyjemnością. Ku przestrodze dzieci otrzymały zakładki do książek, by nie zaginać kartek. Słowno-muzyczną inscenizację przygotowali uczniowie klasy VIa pod okiem Pani Bibliotekarki.

Dziękuję Pani Dyrektor i Wychowawcom za uświetnienie uroczystości, a artystom i ich rodzicom za zaangażowanie i włożony trud.

M. Kobryń