Klimatyczna klasa II a w Krakowie!

12 czerwca uczniowie klasy II a wyruszyli do Krakowa na zaproszenie Uniwersytetu Dzieci. Drugoklasiści, jako zwycięzcy ogólnopolskiego konkursu "Klimatyczna Klasa" wzięli udział w wykładzie "Dlaczego pojawia się rdza?" na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Klasowa wycieczka ufundowana przez organizatorów konkursu była okazją do zwiedzenia naszej dawnej stolicy. Zabytki znane z obrazków na lekcji uczniowie mogli zobaczyć na własne oczy: Rynek z Sukiennicami, Kościół Mariacki, Smok Wawelski, Barbakan- to niektóre atrakcje wyjątkowego spaceru. To było doskonałe zakończenie roku szkolnego! Teraz czekają już na nas wakacje . Wszyscy zasłużyli na odpoczynek. Raz jeszcze gratulujemy klasie II a i życzymy wielu inspiracji w nowym roku!

Sylwia Linek