Klasy II na wycieczce w Muzeum Wsi Opolskiej oraz zoo!

6 czerwca uczniowie klas II wybrali się na wycieczkę do Muzeum Wsi Opolskiej. W czasie lekcji muzealnej „Od ziarenka do bochenka” dzieci dowiedziały się o roli chleba w życiu człowieka, poznały zwyczaje związane z jego wypiekiem oraz dawne sposoby mielenia zboża. Uczniowie samodzielnie wykonali bułeczki ze świeżego ciasta i degustowali chleb wypieczony według starych receptur w zabytkowym piecu z Rudziczki.

Podczas zwiedzania obiektów muzealnych uczestnicy wycieczki mogli z bliska przyjrzeć się zabytkowym, drewnianym budowlom wyposażonym w dawne sprzęty, narzędzia i meble. Pracownicy muzeum opowiadali ciekawe historie związane z pracą i życiem na dawnej wsi.

Kolejnym punktem wycieczki był jeden z piękniejszych ogrodów zoologicznych, gdzie uczniowie podziwiali egzotyczne zwierzęta, poznali ich nazwy i tryb życia. Dodatkowych wrażeń dostarczył dzieciom pokaz karmienia uchatek. Atrakcji dopełniły piękne place zabaw i słodki poczęstunek.

Uczestników wycieczki nie opuszczał dobry humor i wspaniałe samopoczucie. Żal było wracać do domów. Wspomnienia pozostaną na długo w naszej pamięci!

E. Skatuła

S. Linek