Z wizytą W szkółce leśnej

W dniach 9 i 16 maja uczniowie klas VI szkoły podstawowej odwiedzili Kontenerową Szkółkę Leśną w Nędzy. W czasie zwiedzania, mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnym sposobem produkcji sadzonek drzew.

Na początku uczniowie obejrzeli prezentację na temat zwierząt żyjących w lesie oraz mikoryzy drzew. Potem odwiedzili namioty foliowe i pola wysiewu, na których rosną młode siewki. następnie udali się do chłodni, w której przechowuje się nasiona oraz hali, w której wytwarza się substrat torfowy. Na końcu uczniowie zobaczyli prace linii technologicznej służącej do wysiewu nasion drzew. Pobyt w szkółce leśnej przybliżył młodzieży pracę w jednym z ważniejszych zakładów pracy na terenie Nędzy, który zatrudnia sporą grupę pracowników.

M. Teresiak