Laureaci Powiatowego Konkursu na Ozdobę Wielkanocną

14 kwietnia w Muzeum w Raciborzu odbyła się uroczystość wręczenia nagród oraz otwarcie wystawy XIV Powiatowego Konkursu na Ozdobę Wielkanocną pod patronatem Starosty Raciborskiego oraz Prezydenta Miasta Raciborza.

Konkurs od lat służy podtrzymywaniu dawnych zwyczajów regionalnych związanych ze Świętami Wielkanocnymi i adresowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz świetlic. Po raz kolejny jury doceniło prace naszych uczniów, którzy z wielkim zapałem przygotowywali palmy, kartki i jajka wielkanocne.

W kategorii „Kartka Wielkanocna”:

II miejsce zdobyła Agata Achtelik z klasy II a

III miejsce powędrowało do Amelii Marondel z klasy II a

W tej samej kategorii Julia Żurek z klasy II b zdobyła wyróżnienie.

W kategorii „Jajko Wielkanocne” nagrody otrzymali:

Nikol Jezusek z kl. VII b - I miejsce

Blanka Mrohs z kl IV c - III miejsce

Martyna Depta z kl. II b - wyróżnienie

Emilia Wojtek z kl. V a otrzymała również wyróżnienie w tej samej kategorii

Nagrodzonych uczniów do konkursu przygotowała Małgorzata Kozielska, Sylwia Linek i Ewa Skatuła. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie, gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Sylwia Linek