Z wizytą u Josepha von Eichendorffa w Łubowicach

23 stycznia grupa naszych uczniów z klas 4-6 uczestniczyła w wyjeździe projektowym do „Górnośląskiego Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa” w Łubowicach. Zaproszenie otrzymaliśmy od Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego z Raciborza, które reprezentowała pani Anita Pendziałek.

Nasi uczniowie mogli w ramach nauki języka niemieckiego mniejszości narodowej poznać w bardzo przystępny sposób dzieje rodziny von Eichendorff, dowiedzieć się na temat twórczości Josepha von Eichendorffa, jednego z najsławniejszych niemieckich pisarzy epoki romantyzmu, zwiedzić muzeum, stary cmentarz oraz ruiny zamku. Dla naszych uczniów było to bardzo ciekawe spotkanie, ponieważ mogli na koniec zajęć zagrać w grę miejską szukając odpowiedzi na pytania w okolicznych miejscach. Po podsumowaniu wszyscy uczestnicy zjedli pyszny obiad.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie, nasi uczniowie przedstawili relację z pobytu w Łubowicach w swoich klasach podczas lekcji języka niemieckiego.

Anita Grycman