Praca nad książką wre!

Podczas listopadowych zajęć projektowych uczniowie starali się stworzyć i wstępnie opracować graficzną stronę książki Matematyczni Ryśliciele. Zestaw matematycznych szkico-notatek z zadaniami.

Młodzież pracowała w grupach/parach, wyszukując pomysłów i tematów na ciekawe notatki wizualne. Wykorzystywaliśmy innowacyjną technikę sketchnotingu (zapisywania myśli/notatek zgodnie z zasadami myślenia wizualnego).

Zdjęcia z pierwszymi efektami pracy nad książką zamieściliśmy na naszej matematycznej stronie internetowej www.matematyczni-rysliciele.pl

Ponadto, wszyscy uczestnicy projektu, jak i inni uczniowie naszej szkoły pracowali nad stworzeniem krótkich filmików matematycznych na konkurs. Pod koniec miesiąca konkurs został rozstrzygnięty i jury wyłoniło trzy najambitniejsze prace konkursowe.

Ostatnim etapem prac było wybranie najlepszych szkico-notatek matematycznych do naszej książki i przygotowanie ich do druku. Po skończeniu prac nad książką, czeka nas prezentacja dorobku w szkole i w powiecie.