„Sankt Martinstag” w szkole w Nędzy

14 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Marcina - „Sankt Martinstag”. Do tej uroczystości przygotowywaliśmy się już wcześniej - dzieci wykonały lampiony oraz nauczyły się piosenek w języku niemieckim. Dodatkowo podczas zajęć języka niemieckiego mniejszości narodowej dowiedziały się wielu istotnych informacji na temat Świętego.

W środę głównym punktem programu był orszak z latarenkami za Świętym Marcinem. W rolę Świętego Marcina wcielił się niezastąpiony Pan Roman Syrnik z Babic, za co mu serdecznie dziękujemy. Przeszliśmy ulicą Leśną i Kopernika w kierunku kościoła parafialnego, gdzie ksiądz proboszcz poprowadził nabożeństwo ku czci Świętego Marcina. Podczas przemarszu odegrano scenkę, w której Marcin dzieli się płaszczem z biednym żebrakiem. Po powrocie do szkoły najmłodsi uczniowie wykonali książeczkę „Leporello”, a starsi uczniowie z klas IV-VI wzięli udział w konkursie wiedzy na temat życia Świętego oraz zwyczajów związanych z obchodami . Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani rogalikami ufundowanymi przez Urząd Gminy w Nędzy oraz Radę Rodziców szkoły. Serdecznie podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym uczniom, nauczycielom i Pani przewodniczącej Rady Rodziców.

Anita Grycman