W naszej szkole pojawiły się mBoty! Rusza kolejna edycja programu Fundacji Orange - #SuperKoderzy

W październiku zaczęły się zajęcia z robotyki w ramach programu Fundacji Orange - #SuperKoderzy. Już drugi raz udało nam się otrzymać grant na roboty – w zeszłym roku podążaliśmy ścieżką Majsterkowicze 2.0 i składaliśmy Lofi roboty. W tym roku jesteśmy Robo-matematykami, więc składamy i programujemy mBoty.

Naszym zadaniem jest stworzenie gry planszowej (w rozmiarze maxi), w której zakodujemy zadania matematyczne odpowiednie dla każdego poziomu edukacyjnego. Nad całym programem czuwają koordynatorki projektu, panie Małgorzata Mielnik i Anna Wojtek.
Podczas pierwszych zajęć uczniowie poznali mBota: jego budowę i podstawowe funkcjonalności. Napisali także pierwszy program zarządzający ruchem robota. Nasi #SuperKoderzy odkryli także, w jaki sposób stosować bloczki w mBlocku (program do tworzenia gier i kodowania robotów). Pierwsze ruchy nowych robotów dostarczyły wszystkim wielu pozytywnych emocji i dały siły do dalszej pracy. Już nie możemy doczekać się kolejnych spotkań z robotami i kodowaniem.

Anna Wojtek, Małgorzata Mielnik

Zobacz zdjęcia: