Programujemy się na zdrowe – nietrudne!

Masa zabawy w trakcie nauki? Tak, to możliwe! 22 października uczniowie klasy IIa wzięli udział w warsztatach programowania z pracownikami firmy TwójRobot.pl. Spotkanie było nagrodą w konkursie „Zdrowe – Nietrudne”, w którym najmłodsi uczniowie wzięli udział w roku szkolnym 2017/18, zdobywając w ogólnopolskiej rywalizacji wyróżnienie.

W ostatni poniedziałek klasa druga na dwie godziny wcieliła się w role konstruktorów i programistów, aby ostatecznie uruchomić samodzielnie stworzone roboty. Efekty ich pracy zachwyciły wszystkich uczestników spotkania. Być może w przyszłości, to właśnie oni będą programować nasze komputery. Tym czasem przeżyli niezapomnianą przygodę i poznali zawody, które zainspirowały ich do dalszej nauki.

Sylwia Linek

Zobacz zdjęcia: