Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - czytamy i wychowujemy

28 września uczniowie klasy VIa, pod opieką pani Iwony Tomiczek, zorganizowali szkolne obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Akcja trwała od  drugiej godziny lekcyjnej do piątej.

Na początku zajęć szóstoklasiści czytali swoim rówieśnikom przez radiowęzeł fragmenty pierwszego tekstu z książki „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”. Tematem przewodnim czytanego utworu był szacunek. Uczniowie klasy VI a w tym roku szkolnym biorą udział w programie „Wychowanie przez czytanie”, którego celem jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży, promocja czytelnictwa i wartościowej literatury oraz propagowanie wartości takich, jak: odwaga, przyjaźń, uczciwość czy odpowiedzialność.
Mamy nadzieję, że głośne czytanie w naszej szkole przyczyniło się nie tylko do wzbogacenia słownictwa uczniów, rozwijania ich wyobraźni, ale także do refleksji nad tym, jak należy zachowywać się w stosunku do drugiego człowieka.

Iwona Tomiczek