Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków

28 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły jak co roku świętowali Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Tym razem uczniom klas pierwszych i drugich towarzyszyli sympatyczni bohaterowie książki Renaty Piątkowskiej "Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków": Sowa Zosia, Zając Zuzia, Jeż Jerzyk, Bóbr Borys, Lis Lucek oraz Ryś Rysio.

To właśnie ich wesołe i pouczające przygody bawiły wszystkich uczestników spotkania w ostatni piątek miesiąca września. Sala lekcyjna zamieniła się w leśną polanę, a najmłodsi czytelnicy przenieśli się w świat uroczego Gangu Słodziaków. To było wyjątkowe spotkanie z książką- jednogłośnie ocenili mali czytelnicy i wszyscy nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, którzy aktywnie wspierają ogólnopolską akcję i inicjatywę na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych.

Albert Einstein powiedział: "Jeżeli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligentne czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek.". Warto więc czytać każdego dnia. Polecamy i zachęcamy!

Nauczyciele klas I-III

Zobacz filmik i zdjęcia