Dzień Ziemi i ekologiczny teleturniej „Jeden z dziesięciu/ośmiu” w klasach IV-VI

Rywalizujemy!

Dzień Ziemi w klasach IV-VI jak co roku poprzedzony został Konkursami o tematyce ekologicznej.

Uczniowie klas V i VI rywalizowali w konkursie wiedzowym „Mieszkamy na terenie Parku Krajobrazowego Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich". Tu najlepsi byli:

I miejsce - Mateusz Traliszewski,

II miejsce - Konrad Golik,

III miejsce - Jakub Czarnuszka.

Uczniowie klas IV wykazywali się wiedzą  na temat Rezerwatu Łężczok. W tej grupie najwyższy poziom zaprezentowali:

I miejsce - Emilia Wojtek,

II miejsce - Magdalena Machnik,

III miejsce - Denis Haberkiewicz i Mateusz Nachlik.

Poza tym uczniowie mogli wykazać się talentem plastycznym, przedstawiając przyrodę Łężczoka i tak:

I miejsce zajęła Hanna Kołakowska,

II miejsce - Roksana Koszela,

III miejsce - Emilia Swoboda.

Młodzi adepci fotografii przedstawiali także nasz pobliski Rezerwat. Najlepiej udało się to następującym uczniom:

miejsce - Filip Kubów,

II miejsce - Krzysztof Swoboda,

III miejsce - Machnik Magdalena.

Nagrody wręczone zostały uczniom w czasie spotkania wszystkich uczniów klas IV-VI na ekologicznym teleturnieju „Jeden z dziesięciu/ośmiu”

Do teleturnieju każda klasa wytypowała jednego przedstawiciela. Uczestnicy odpowiadali na pytania przyrodniczo-ekologiczne, o trudności dostosowanej do poziomu klasy Po pierwszym etapie do finału zakwalifikowali się uczniowie klas: IVa, Vb, VIb. Zwyciężył Jakub Czarnuszka reprezentujący klasę VIb, drugi był Nicolas Mroczek z klasy IVa, a III miejsce zajął Kamil Wydra z klasy Vb. Nagrody dla zwycięzców ufundowało Nadleśnictwo Rudy Raciborskie oraz Rada Rodziców.

Mirosława Teresiak