„Dopóki Ziemia kręci się…”

Trzymamy kciuki!

W ramach obchodów XXV „TYGODNIA ZIEMI” 22–28 kwietnia 2018 pod hasłem „Dopóki Ziemia kręci się…” Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprosiło uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach, w których można się wykazać różnymi zainteresowaniami i uzdolnieniami, ale przede wszystkim uwrażliwiać na sprawy otaczającego nas świata przyrody.

Uczniowie klas I i III przystąpili do konkursów:

 Konkurs fotograficzny: „To chciałbym ocalić” - zdjęcia przedstawiały otaczające nas środowisko przyrodnicze – miejsca, okazy, zjawiska, które autorzy uważają za szczególnie cenne i ważne i które chcieliby ocalić przed zniszczeniem czy wyginięciem.

 Konkurs plastyczny: „Prezent dla przyjaciela” - uczniowie wykonali ciekawe bibeloty, zabawki, biżuterię, przedmioty użytkowe wykorzystując w tym celu tzw. surowce wtórne.

 Konkurs plastyczny na rysunek satyryczny: „Nie palę”- uczestnicy konkursu

w sposób plastyczny pokazali, co znaczy dla środowiska nielegalne spalanie śmieci, rozpalanie ognisk w miejscach niedozwolonych, nieracjonalne używanie oświetlenia

i jakie są tego skutki.

 Konkurs na poster pt. „Co z nami będzie…?”- zadaniem uczestników konkursu było wykonanie plakatu dot. jakości powietrza na Górnym Śląsku za 20 lat.

Prace zostały wysłane do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

P O W O D Z E N I A !

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej