Wielki sukces naszej uczennicy

Patrycja Paszenda laureatką Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Nasza uczennica Patrycja Paszenda w tym roku szkolnym wypracowała sobie wielki sukces. Została laureatką dwóch Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych: z języka polskiego i geografii. Jest to wielkie osiągnięcie Patrycji.

Tym większe, że tytuły te zwalniają Patrycję z konieczności pisania egzaminu gimnazjalnego w części humanistycznej z języka polskiego, a w części matematyczno-przyrodniczej z przedmiotów przyrodniczych. Jednocześnie otrzymuje już na starcie egzaminu pełne 100% punktów możliwych do zdobycia. Dodatkowym uprawnieniem wynikającym z przepisów prawa jest nagrodzenie uczennicy z przedmiotu, który obejmował konkurs, najwyższą roczną oceną klasyfikacyjną, a przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej jest przyjmowana w pierwszej kolejności.

W poniedziałek 09 kwietnia odbyła się wielka Gala laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2017/2018. Gala ta miała miejsce w Czerwionce-Leszczynach. Tam Patrycja uhonorowana została dyplomem laureata. Dyplomy wszystkim laureatom wręczali wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz i wicekurator oświaty Dariusz Domański.

Patrycjo, życzymy Ci kolejnych sukcesów, także w nowej szkole, pogłębiania zainteresowań, cierpliwości, wiary we własne siły i możliwości oraz pełnej realizacji planów życiowych. Niech zdobywanie nowej wiedzy w nowej szkole będzie dla Ciebie fascynującą i satysfakcjonującą przygodą.

B. Oleszowska