Anonimowa skrzynka na sygnały

Aktualności i wydarzenia

Podczas wakacji – podłącz się do książki!

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcje czytelnicze organizowane w naszej szkole. Dziękujemy uczniom za udział w akcji Zostań w domu i czytaj, Panu Dyrektorowi oraz nauczycielom za udział w Tygodniu Biblioteknagrywanie poszczególnych części Mikołajka i zamieszczanie filmików na facebookowym profilu szkoły.

Sukces Agaty Achtelik - I miejsce w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Konkursu KRUS "Bezpiecznie na wsi"

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci "Bezpiecznie na wsi" zakończył się dla Agaty Achtelik wielkim sukcesem w etapie wojewódzkim. I miejsce dla naszej uczennicy z klasy III a, to imponujący wynik z uwagi na rekordową ilość prac plastycznych w tegorocznej rywalizacji- 1776 prac ze 182 szkół podstawowych województwa śląskiego. Hasłem konkursowym dla młodych twórców była sentencja: "Nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz".

Olivia Forysz laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej "Kosmos pełen tajemnic"

XVII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu twórczości Plastycznej "Świat w oczach najmłodszych- Kosmos pełen tajemnic" w Nałęczowie nie odbyła się bez udziału naszej szkoły. Na konkurs wpłynęło 1577 prac plastycznych autorów z całej Polski w wieku od 3 do 9 lat ze 172 placówek oświatowych. Jury przyznało 1 nagrodę specjalną, 20 równorzędnych nagród i 20 wyróżnień, wśród nich znalazła się nasza uczennica klasy IIIa - Olivia Forysz.

Lektura w pudełku

Jak podsumować znajomość treści lektur obowiązkowych? Czy kojarzymy bohaterów, wydarzenia, cytaty? Co kojarzy nam się z "Zemstą", "Małym Księciem" czy "Latarnikiem"? Uczniowie klas ósmych oraz klasy VIIa, podczas pracy zdalnej z języka polskiego, wzięli aktywny udział w szkolnym projekcie "Lektura w pudełku".

BEZPIECZNE WAKACJE

Zaplanowanie bezpiecznych wakacji dla dzieci to priorytet każdego rodzica. W obecnym czasie nie każdy jednak może pozwolić sobie na wczasy czy jakikolwiek wyjazd za miasto. Dorośli niestety muszą pracować a dzieci pozostając w domach często się nudzą i to nie tylko wtedy, kiedy pada. Dlatego warto zapoznać się z zamieszczonymi informacjami, które pomogą dzieciom ten wolny czas spędzić w sposób bezpieczny. Zachęcam do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie www.bezpiecznewakacje.pl

Zbieramy środki dla Sandry chorej na SMA!

Dziękujemy Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu nr 3 w Raciborzu za nominację w #gaszynchallenge. Przyjmujemy wyzwanie w tak szczytnym celu!

Wpłacamy tu ???? https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge?fbclid=IwAR0MgD9HPVnHmho6t0-wVmftPytEv6Qzemj671I-4pxDe2Fh4QsnxkBpPXg

Brawa dla uczestników kółka plastycznego!

I miejsce dla Agaty Achtelik, II miejsce dla Amelii Marondel i III miejsce dla Mai Walochnik w X Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Wielkanocna ozdoba". Spośród wszystkich prac województwa śląskiego Jury postanowiło nagrodzić uczennice klasy III a najwyższymi miejscami. Podium zajęła Szkoła Podstawowa w Nędzy. Gratulacje!

Martyna Adamczyk laureatką XXIV Ogólnopolskiego Konkursu im. Ireny Kwinto "Życie bajką jest"

W dniu 21.05.2020r. Komisja XXIV Ogólnopolskiego Konkursu im. Ireny Kwinto "Życie bajką jest" dokonała wyboru najciekawszych prac wykonanych do tegorocznego tematu przewodniego „Bajkowe Czary – Mary” i przyznała nagrody oraz wyróżnienia najlepszym artystom w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Wyniki konkursu „Kulturalne Marzenia”!

Znamy już zwycięzców konkursu fotograficznego Kulturalne Marzenia, którego organizatorem było Gminne Centrum Kultury w Nędzy. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było zrobienie sobie zdjęcia ze swoim największym marzeniem związanym z obszarem kultury, przedstawionym i napisanym na kartce papieru.

Zdalna Szkoła

W ramach unijnego programu nasza szkoła otrzymała 14 nowych komputerów.

Jest to projekt z działania 1.1, którego celem jest wyeliminowanie terytorailnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach.

Finał Szkolnego Konkursu Ekologicznego z okazji Dnia Ziemi

27 kwietnia 2020r. nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Ekologicznego z okazji obchodów Dnia Ziemi. Praca zdalna uczniów to nie tylko nauka, ale także rozwijanie swoich zainteresowań i działania ekologiczne, które sprzyjają naszemu środowisku.

"Kartka wielkanocna" Agaty Achtelik nagrodzona przez Jury Fundacji Uniwersytet Dzieci

Po długich obradach Jury Fundacji Uniwersytet Dzieci wybrało zwycięzców konkursu na kartkę świąteczną z okazji Wielkanocy. Jury nie miało łatwego wyboru, bowiem na konkurs, mimo nauki zdalnej, wpłynęło ponad 500 prac z całej Polski!

Pisanki naszych uczniów nagrodzone w ogólnopolskim konkursie!

Pomimo zajęć na odległość nasi uczniowie pracują aktywnie i osiągają sukcesy, również te artystyczne. 15 kwietnia pojawiły się wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Świerszczykowa pisanka".

"W ich rękach jest nasze życie...choć ich rodzinne życie powoli umiera ze strachu..."

Uczniowie klasy 6B przyłączyli do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, która polegała na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka. Jednym z celów akcji było podziękowanie za trudną pracę medyków i znak, że doceniamy ich wysiłki i jesteśmy im wdzięczni.

Higiena pracy przy komputerze

W czasach gdy komputer jest głównym narzędziem do nauki oraz źródłem rozrywki, ważne jest właściwe korzystanie z tego sprzętu, żeby nie narażać własnego zdrowia.