Anonimowa skrzynka na sygnały

Jesteś tutaj:
  1. Start

Podczas wakacji – podłącz się do książki!

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcje czytelnicze organizowane w naszej szkole. Dziękujemy uczniom za udział w akcji Zostań w domu i czytaj, Panu Dyrektorowi oraz nauczycielom za udział w Tygodniu Biblioteknagrywanie poszczególnych części Mikołajka i zamieszczanie filmików na facebookowym profilu szkoły.

Sukces Agaty Achtelik - I miejsce w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Konkursu KRUS "Bezpiecznie na wsi"

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci "Bezpiecznie na wsi" zakończył się dla Agaty Achtelik wielkim sukcesem w etapie wojewódzkim. I miejsce dla naszej uczennicy z klasy III a, to imponujący wynik z uwagi na rekordową ilość prac plastycznych w tegorocznej rywalizacji- 1776 prac ze 182 szkół podstawowych województwa śląskiego. Hasłem konkursowym dla młodych twórców była sentencja: "Nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz".

Brawa dla uczestników kółka plastycznego!

I miejsce dla Agaty Achtelik, II miejsce dla Amelii Marondel i III miejsce dla Mai Walochnik w X Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Wielkanocna ozdoba". Spośród wszystkich prac województwa śląskiego Jury postanowiło nagrodzić uczennice klasy III a najwyższymi miejscami. Podium zajęła Szkoła Podstawowa w Nędzy. Gratulacje!

Olivia Forysz laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej "Kosmos pełen tajemnic"

XVII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu twórczości Plastycznej "Świat w oczach najmłodszych- Kosmos pełen tajemnic" w Nałęczowie nie odbyła się bez udziału naszej szkoły. Na konkurs wpłynęło 1577 prac plastycznych autorów z całej Polski w wieku od 3 do 9 lat ze 172 placówek oświatowych. Jury przyznało 1 nagrodę specjalną, 20 równorzędnych nagród i 20 wyróżnień, wśród nich znalazła się nasza uczennica klasy IIIa - Olivia Forysz.

Martyna Adamczyk laureatką XXIV Ogólnopolskiego Konkursu im. Ireny Kwinto "Życie bajką jest"

W dniu 21.05.2020r. Komisja XXIV Ogólnopolskiego Konkursu im. Ireny Kwinto "Życie bajką jest" dokonała wyboru najciekawszych prac wykonanych do tegorocznego tematu przewodniego „Bajkowe Czary – Mary” i przyznała nagrody oraz wyróżnienia najlepszym artystom w poszczególnych kategoriach wiekowych.

BEZPIECZNE WAKACJE

Zaplanowanie bezpiecznych wakacji dla dzieci to priorytet każdego rodzica. W obecnym czasie nie każdy jednak może pozwolić sobie na wczasy czy jakikolwiek wyjazd za miasto. Dorośli niestety muszą pracować a dzieci pozostając w domach często się nudzą i to nie tylko wtedy, kiedy pada. Dlatego warto zapoznać się z zamieszczonymi informacjami, które pomogą dzieciom ten wolny czas spędzić w sposób bezpieczny. Zachęcam do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie www.bezpiecznewakacje.pl

Zbieramy środki dla Sandry chorej na SMA!

Dziękujemy Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu nr 3 w Raciborzu za nominację w #gaszynchallenge. Przyjmujemy wyzwanie w tak szczytnym celu!

Wpłacamy tu ???? https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge?fbclid=IwAR0MgD9HPVnHmho6t0-wVmftPytEv6Qzemj671I-4pxDe2Fh4QsnxkBpPXg

Lektura w pudełku

Jak podsumować znajomość treści lektur obowiązkowych? Czy kojarzymy bohaterów, wydarzenia, cytaty? Co kojarzy nam się z "Zemstą", "Małym Księciem" czy "Latarnikiem"? Uczniowie klas ósmych oraz klasy VIIa, podczas pracy zdalnej z języka polskiego, wzięli aktywny udział w szkolnym projekcie "Lektura w pudełku".

Wyniki konkursu „Kulturalne Marzenia”!

Znamy już zwycięzców konkursu fotograficznego Kulturalne Marzenia, którego organizatorem było Gminne Centrum Kultury w Nędzy. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było zrobienie sobie zdjęcia ze swoim największym marzeniem związanym z obszarem kultury, przedstawionym i napisanym na kartce papieru.

Zdalna Szkoła

W ramach unijnego programu nasza szkoła otrzymała 14 nowych komputerów.

Jest to projekt z działania 1.1, którego celem jest wyeliminowanie terytorailnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach.

Jak radzić sobie z hejtem

Global Dignity Poland oraz Fundacja Świadomego Rozwoju, przygotowały materiały, które mogą pomóc poradzić sobie w sytuacji zetknięcia się z problemem hejtu i mowy nienawiści w internecie. Materiały zostały opracowane w oparciu o wyniki ogólnopolskiego badania „Wilki i owce w Internecie, czyli raport na temat hejtu wśród młodzieży” przeprowadzonego przez firmę badawczą IQS.

Informacja na temat zagrożeń dotyczących e – papierosów

Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa? Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

DOPALACZE

Badania wśród uczniów w Polsce pokazują, że co dziesiąty nastolatek próbował dopalaczy – czyli substancji psychoaktywnych o nieprzewidywalnym składzie chemicznym, zagrażającym zdrowiu i życiu.

Finał Szkolnego Konkursu Ekologicznego z okazji Dnia Ziemi

27 kwietnia 2020r. nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Ekologicznego z okazji obchodów Dnia Ziemi. Praca zdalna uczniów to nie tylko nauka, ale także rozwijanie swoich zainteresowań i działania ekologiczne, które sprzyjają naszemu środowisku.

"Kartka wielkanocna" Agaty Achtelik nagrodzona przez Jury Fundacji Uniwersytet Dzieci

Po długich obradach Jury Fundacji Uniwersytet Dzieci wybrało zwycięzców konkursu na kartkę świąteczną z okazji Wielkanocy. Jury nie miało łatwego wyboru, bowiem na konkurs, mimo nauki zdalnej, wpłynęło ponad 500 prac z całej Polski!