Jesteś tutaj:
  1. Start

Rozśpiewane życzenia dla górników z okazji Barbórki!

4 grudnia najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedzili wyjątkowi goście- górnicy, którzy 4 grudnia obchodzą swoje tradycyjne święto- Barbórkę. Uczniowie złożyli zaproszonym gościom życzenia, a wspólna biesiada w rytmach śląskich przyśpiewek umiliła czas wszystkim uczestnikom spotkania.

Karolina Kupczyk wygrała Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

4 grudnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Wiedzy o Irlandiii. Naszą szkołę reprezentowały Klaudia Durczok i Karolina Kupczyk, pod opieką p. Izabeli Pielczyk. Karolina zdobyła I miejsce.

Andrzejki w naszej szkole - tradycje ludowe w klasach I i II

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to, zgodnie z tradycją, św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada, co czeka nas w przyszłości. Spośród wielu andrzejkowych wróżb do naszych czasów przetrwały nieliczne.

VI c wie, że „Empatia wychodzi na dobre”

W ramach Dnia Godności klasa VI c uczestniczyła w warsztatach „Empatia wychodzi na dobre” przeprowadzonych 28 listopada przez p.Izabelę Pielczyk. Nad akcją w Polsce patronat honorowy objął Rzecznik Praw Dziecka i Rzecznik Praw Obywatelskich.

Natalia Tworuszka zdobyła II miejsce w kONKURSie RECYTATORSKIm - ,,Ojczyzna wierszem malowana"

Pod takim hasłem 27 listopada 2018r. odbył się w Lyskach Międzygminny Konkurs Recytatorski. Uczestnicy w recytowanych wierszach podkreślali pięknonaszej Ojczyzny oraz jej długą drogę do odzyskania niepodległości.

BIEG CHARYTATYWNY W RACIBORZU

24 listopada odbył się w Raciborzu charytatywny „BIEG DLA ANI”. Szkolny Klub Wolontariatu już od dłuższego zajmuje się zbieraniem zakrętek dla pani Ani oraz zajął się nagraniem filmu motywującego do udziału w przedsięwzięciu.

Pani Ania Neuhof - NAUCZYCIELKĄ NA MEDAL, natomiast Szkoła w Nędzy w gronie zwycięzców

Miło  jest nam poinformować, że Pani Ania Neuhof
– nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej zajęła PIERWSZE MIEJSCE w PLEBISCYCIE Nauczyciel na Medal
w kategorii Nauczyciel klas I – III  w powiecie raciborskim, natomiast Szkoła Podstawowa znalazła się w gronie zwycięzców i uzyskała I miejsce w kategorii Szkoła Roku 2018.
Plebiscyt został zorganizowany przez Dziennik Zachodni pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.

„POLSKA MOJA OJCZYZNA”

W piątek 23 listopada 2018r. Klasy I-IV uczestniczyły w warsztatach niepodległościowych „Polska Moja Ojczyzna” zorganizowanych przez Agencję Szkolno-Przedszkolną Lupus.

Wieczór czytania bajek z Bratkiem

To był kolejny, wyjątkowy "Wieczór Czytania Bajek". 20 listopada najmłodsi uczniowie z klas I i II wysłuchali nieznanych bajek, które tym razem skierował do nich sympatyczny Bratek- bohater doskonale znany członkom Klubu Ortograffiti w naszej szkole.

3500 zł nagrody na realizację projektu, którego autorem jest nauczycielka – Wanda Rutko

Nauczycielka języka polskiego znalazła się wśród wyróżnionych i otrzymała dofinansowanie na realizację autorskiego projektu ,,Nakręceni na film! Adaptacja filmowa dzieła literackiego”.

Z seniorami dla seniorów - występ artystyczny dla społeczności lokalnej z okazji Dnia Seniora

16 listopada 2018r. na zaproszenie pani Eleonory Czekały, przewodniczącej Koła Seniorów w Nędzy, uczennice naszej szkoły miały możliwość zaprezentowania przed społecznością lokalną swoich zdolności teatralnych, wokalnych i tanecznych.

Dary jesieni - VI edycja MIĘDZYGMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO - ZWYCIĘSTWA JAK MALOWANE!

16 listopada  2018r.  miało miejsce rozstrzygnięcie VI Międzygminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem ,,Dary jesieni".  W konkursie brali udział uczniowie klas I-III z Nędzy, Budzisk, Lysek, Górek Śląskich, Adamowic, Kuźni Raciborskiej.