Misja, wizja i wartości szkoły

WIZJA SZKOŁY

Nasza szkoła jest placówką, która:

1. Wychowuje i kształci w bezpiecznej i twórczej atmosferze.

2. Pomaga uczniom w zdobywaniu i opanowaniu wiedzy oraz umiejętności w stopniu, na jaki pozwalają ich zdolności i predyspozycje.

3. Kształci uczniów, radzących sobie w zmieniającym się współczesnym świecie i coraz bardziej wymagającej rzeczywistości.

4. Gwarantuje rzetelną wiedzę i umiejętności niezbędne do kontynuowania nauki.

5. Kształtuje postawy patriotyczne, poczucie przynależności do środowiska lokalnego oraz kraju.

6. Promuje aktywny i zdrowy styl życia.

7. Zapewnia wszechstronny rozwój ucznia, uwzględniając indywidualne potrzeby ucznia i zasoby szkoły.

8. Wspólnie z rodzicami uczestniczy w procesie budowania systemu wartości, takich jak: przyjaźń, uczciwość, prawdomówność, odpowiedzialność i sprawiedliwość.

MISJA SZKOŁY

1. Szkoła stwarza optymalne warunki rozwoju intelektualnego i emocjonalnego uczniów.

2. Szkoła wychowuje człowieka kulturalnego, aktywnego, twórczego, odpowiedzialnego, otwartego na potrzeby innych.

3. Szkoła uczy szanować środowisko przyrodnicze, naszą kulturę i tradycje.

4. Szkoła uczy jak radzić sobie ze stresem i rozwiązywaniem problemów.

5. Szkoła uczy dobrej komunikacji ze światem, samodzielnego uczenia się i umiejętności współpracy w grupie.

6. Zapewnia uczniom pomoc w zakresie poradnictwa dydaktycznego, wychowawczego, zawodowego i zdrowotnego.

WARTOŚCI

1. Szacunek.