Naszym Przyjaciołom z Hospicjum

Nasza szkoła od kilku lat nosi tytuł PRZYJACIEL HOSPICJUM św. Józefa w Raciborzu. Przed Świętami Wielkanocnymi postanowiliśmy z uczniami przygotować prezenty dla pacjentów, aby poczuli, że jest ktoś, kto o nich pamięta i życzy im dobrze.

Uczniowie z klas 1-3 przygotowali ze swoimi nauczycielkami kartki świąteczne, uczestnicy konkursu kroszonkarskiego przekazali swoje prace. Dodatkowo siostry Ania i Marlena Stefunyn podarowały do siedziby Hospicjum piękne własnoręcznie wykonane motyle. Motyl to symbol opieki paliatywnej. Wszystkie rzeczy zostały zawiezione do siedziby, a panie pielęgniarki przekazały nasze prezenty i innych placówek  pacjentom.

Cieszymy się, że mogliśmy zrobić coś dobrego dla tych najbardziej potrzebujących.

Anita Grycman i Ilona Sadowska