Uczta bogów na Olimpie

8 kwietnia br. o godzinie 8.00 sala nr 23 zamieniła się w starożytny Olimp, na którym odbyła się uczta bogów. Uczniowie klasy Vb, pod opieką p. Iwony Tomiczek, na chwilę zamienili się w mitologicznych bohaterów i powtarzali wiadomości dotyczące omówionych mitów greckich podczas innowacyjnych zajęć Kreatywne ABC.
  Stoły uginały się od rozmaitych smakołyków: były między innymi słodkie winogrona, pomarańcze, jabłka, babeczki i czekoladki. Nie zabrakło także niebiańskiego nektaru i ambrozji, które kryły się w dzbankach z sokiem pomarańczowym. Zajęcia kreatywne miały charakter lekcji otwartej, dlatego piątoklasiści zaprosili na ucztę nauczycieli i dyrekcję naszej szkoły. Pan dyrektor Ireneusz Fiet otrzymał nawet specjalne zaproszenie napisane przez uczniów klasy Vb i, w towarzystwie bogów, został uroczyście zaprowadzony do sali nr 23 mitologicznym rydwanem. W czasie zajęć, oprócz delektowania się smakołykami, uczniowie przedstawiali sylwetki swoich bogów, rozwijali nić Ariadny, darząc się dobrym i kulturalnym słowem, zagrali w kalambury, zgadując mitologiczne związki frazeologiczne oraz plotkowali na Olimpie niczym Syzyf na temat przeczytanych mitów. Dodatkowo uczniowie mieli okazję wykonać kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Polak ma essę! - zadbali o modne ubrania bohaterów literackich. Piątoklasiści przenieśli się na chwilę w czasie i, korzystając ze swojej kreatywności i bujnej wyobraźni, narysowali swoich bogów w stroju współczesnym.
   Uczta bogów była kontynuowana na lekcji języka polskiego i wniosła w codzienne życie uczniów wiele radości.

I. Tomiczek