Pola Nadziei – Tu rozkwita DOBRO Wiosenna akcja Wolontariatu

W naszej szkole, jak co roku przeprowadzamy piękną akcję związaną z sadzeniem żonkili. Celem Pól Nadziei jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych, będących u kresu życiowej drogi oraz pozyskiwanie funduszy na działalność Hospicjum. Jako Przyjaciele HOSPICJUM ŚW. JÓZEFA w Raciborzu czujemy ogromną satysfakcję móc działać dla dobra pacjenta i wspierać tak wyjątkowe osoby pracujące w tej instytucji.

Jesienią nasi uczniowie posadzili cebulki żonkili w specjalnie przygotowanej przyszkolnej „serduszkowej” rabatce, aby już wiosną mogła cieszyć oko przechodniów i wspierać idee hospicyjną.

Dzieci zebrały kwiatki i za symboliczne pieniądze sprzedawały je w społeczności szkolnej. Rodzice naszych uczniów nie zawiedli. Dzieci ustawiały się w kolejce, aby móc zakupić żonkile. Zdarzyła się się nawet sytuacja, że ktoś kupił ich kilka obdarowując dziewczyny w klasie. Było to bardzo miłe.

Wszystkie pozyskane pieniądze przekazane zostaną na cele statutowe naszego domowego Hospicjum św. Józefa w Raciborzu.

Zaangażowanie naszych uczniów jest podziwu godne. Dzieci i młodzież potrafią i chcą działać dla innych. Dzięki wsparciu ich rodziców możemy jako Klub Wolontariatu angażować się dla potrzebujących.

Anita Grycman i Ilona Sadowska