Motyl symbolem autyzmu

25 marca odbyło się w naszej szkole podsumowanie szkolnego konkursu „Motyl symbolem autyzmu”, zorganizowanego przez panie Monikę Bajak, Izabelę Pielczyk, Marzenę Rostek i Joannę Trybańską. Celem konkursu było wykonanie, dowolną techniką, przestrzennego motyla. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe – klasy I-III oraz klasy IV-VIII, które dodatkowo przedstawiły informacje dotyczące autyzmu.

Dlaczego motyle? Motyle symbolizują indywidualność, wrażliwość, różnorodność i przeobrażanie się. I takie właśnie są osoby ze spektrum autyzmu – wyjątkowe, ciekawe, barwne i dążące do rozwoju. 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Organizując konkurs Zespół opiekuńczo-wychowawczy chciał przybliżyć uczniom wiedzę na temat tego zaburzenia.

Na konkurs wpłynęło 87 wyjątkowych prac. Jury miało ogromny problem z wyborem tych najpiękniejszych, bo wszystkie prace cechowała wysoka jakość wykonania, pomysłowość i kreatywność. Po długich obradach ustalono wyniki:

w kategorii klas I-III

1 miejsce zajęły Marlena Stefunyn i Dorota Kocur

2 miejsce zajęli Magdalena Przybyła i Łukasz Płaczko

3 miejsce zajęli Nikodem Ratuszniak i Dawid Janiczek

wyróżnienia zdobyli: Amelia Kłosek i Natan Urbas

w kategorii klas IV-VIII

1 miejsce zajęły Anna Stefunyn i Natalia Komor

2 miejsce zajęli Sebastian Wojnowski i Julia Żurek

3 miejsce zajęły Aleksandra Czorny i Amelia Bochenek

wyróżnienia zdobyły: Antonina Łyczek i Nadia Wojaczek

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za godne podziwu talenty artystyczne, rodzicom za wsparcie, a nauczycielom za zachęcanie uczniów do udziału w konkursie. Nasze wspólne działania stanowiły nie tylko dobrą zabawę, ale również pouczającą lekcję przyjaźni i zrozumienia dla żyjących obok nas „Niebieskich Motyli”.

Zespół opiekuńczo-wychowawczy