Dzień Bezpiecznego Internetu w klasie I

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypadł na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zostały zaplanowane aż do końca marca. Na mapie lokalnych inicjatyw DBI znalazła się również nasza szkoła. Pierwszoklasiści wzięli udział w ciekawych lekcjach online, wykonali szereg zadań i ćwiczeń z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i zorganizowali klasowy konkurs pod hasłem „Bezpieczny Internet”.

Uczniowie i nauczyciele zaangażowani w DBI mogli poszerzyć swoją wiedzę w zakresie profilaktyki zagrożeń online i edukacji cyfrowej w ramach szeregu webinarów.

Dzień Bezpiecznego Internetu ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Udział w obchodach DBI 2024 możliwy jest do końca marca 2024. Zachęcamy do udziału w ciekawych i pouczających lekcjach online.

Sylwia Linek