Dzieci listy piszą...

Klasa Vb, w ramach innowacji pedagogicznej Kreatywne ABC, nawiązała współpracę z rówieśnikami z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jasienicy z województwa mazowieckiego. Mimo iż dzieli ich ponad 400 km, czują już z uczniami bliską więź.

Piątoklasiści, pełni wrażeń i emocji, napisali do nowych kolegów i koleżanek listy oraz kartki ze świątecznymi życzeniami. Przy okazji wymiany listowej uczniowie przypomnieli sobie zasady pisania tradycyjnych listów oraz życzeń. Wiedzą już, że korespondencja dotarła do adresata, więc z niecierpliwością oczekują na odpowiedź z Jasienicy.

Zachęcamy wszystkich do pisania listów, bo to jeden z ciekawszych sposobów nawiązywania nowych znajomości, który niestety powoli zanika.

I. Tomiczek