Badanie Gęstości Cieczy: Eksperyment z Tęczą w Probówce

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Chcielibyśmy podzielić się z Wami fascynującym doświadczeniem, które przeprowadziliśmy na naszych lekcjach chemii! Nasze małe naukowe odkrycia dotyczyły badania gęstości różnych cieczy, a efektem było piękne widowisko tęczy w probówce.

W ramach eksperymentu skoncentrowaliśmy się na gęstości cieczy, w tym wody z różną ilością dodanego cukru oraz barwnikami spożywczymi. Każda probówka zawierała inną mieszankę, co umożliwiło nam obserwację, jak ciecze zachowują się w stosunku do siebie.

Zaobserwowaliśmy nie tylko efekt warstw, ale także fascynującą tęczę, która pojawiła się w wyniku różnic w gęstości cieczy.
To doświadczenie nie tylko dostarczyło nam wspaniałej zabawy, ale także nauczyło o podstawach chemii i fizyki.

Mamy nadzieję, że ciekawość naukowa naszych dzieci przekroczyła granice probówek i że to doświadczenie zainicjowało w nich miłość do nauki.

Z naukowym pozdrowieniem,

Barbara Zapłata