Śląskie. Przywracamy błękit!

23 stycznia uczniowie klas pierwszych rozpoczęli kampanię ekologiczną na rzecz przeciwdziałania emisjom w Gminie Nędza. Pierwszoklasiści wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Pana Artura Syrnika- koordynatora Gminnego Zespołu Antysmogowego, który powstał w celu podniesienia poziomu świadomości ekologicznej dzieci, upowszechniania wiedzy ekologicznej i kształtowania postaw proekologicznych, a w szczególności przybliżenia problemu związanego ze smogiem. Gminny Zespół Antysmogowy obejmuje uczniów placówek oświatowych Gminy Nędza. Naszą szkołę reprezentują najmłodsi uczniowie klas pierwszych. Za nami pierwsze spotkanie z przedstawicielem Gminy, interesujące zajęcia i pierwsze wyzwania- wszystko dla dobra naszej Planety Ziemi. Czysty klimat i środowisko, to nasze wspólne dobro!

Sylwia Linek

Edyta Pala