Warsztaty kulinarne w klasach 1-3

Święta Bożego Narodzenia to czas kultywowania tradycji. Jedną z nich jest wypiekanie pachnących przyprawami korzennymi pierników.

Przedświąteczna atmosfera sprawiła, że  uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w warsztatach pieczenia i dekorowania świątecznych pierniczków. Dzieci z wielką radością wałkowały przygotowane przez rodziców ciasto, wykrawały foremkami ulubione kształty, związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia. Z wielkim zaangażowaniem dekorowały upieczone pierniczkiwedług własnej inwencji twórczej, mając do dyspozycji mnóstwo kolorowych ozdób.Część pierniczków została ze smakiem zjedzona przez dzieci  a  resztaznajdzie się na stołach podczas klasowych Wigilii.

W tym czasie nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą fabrykę pierników. Pachnące pierniczki nęciły wszystkich. W całej szkole unosił się korzenny zapach przywołujący najmilsze świąteczne wspomnienia. Warto pamiętać, że wspomnienia, które przynoszą radość pozostają z nami na zawsze.

Wychowawczynie klas