Finał akcji Koła Wolontariatu: „Czapka Świętego Mikołaja”

18. grudnia zakończyliśmy akcję „Czapka Świętego Mikołaja” - dołączyliśmy do Młodzieżowej Rady Miasta z Rybnika z naszym absolwentem Florianem Reznerem na czele. Dzięki ofiarności rodziców naszych uczniów udało się zebrać bardzo dużo towaru spożywczego oraz artykuły chemiczne. Wśród naszych skarbów znaleźć można było również m.in. koce, kubki ze słodyczami oraz grę planszową.

Pięknie dziękujemy wszystkim ofiarnym rodzinom, które znalazły dodatkowe pieniądze na zakup tych rzeczy. Jest nam, jako szkole bardzo miło, że ogłoszona akcja nie została bez odzewu. Jesteśmy dumni z postawy naszych Wolontariuszy, którzy w wolnym czasie przygotowywali rzeczy do spakowania.

19. grudnia, we wtorek wszystko zostało zebrane i przewiezione do siedziby Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika, a już niedługo wszystkich potrzebujących (seniorów, biedne rodziny, bezdomnych) odwiedzi Święty Mikołaj i ze swojej czapki wyciągnie prezenty.

Dodatkowo przygotowaliśmy prezent (zestaw podstawowych rzeczy spożywczych i chemicznych) dla potrzebującego seniora z naszej najbliższej okolicy. Przekazanie tych darów nie obyło się bez łez wzruszeń oraz podziękowań dla ofiarodawców. Dziękujemy.

Koło Wolontariatu życzy wszystkim RADOSNYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Anita Grycman i Ilona Sadowska