MIKOŁAJKOWA POCZTA DOBREGO SŁOWA

Nasze Koło Wolontariatu postanowiło zorganizować coś wyjątkowego dla całej społeczności szkolnej – uczniów, nauczycieli i obsługi szkoły. Podczas spotkania opracowano plan: poprosimy wszystkich uczniów szkoły o napisanie wiadomości z czymś DOBRYM. List miałby uszczęśliwić osobę obdarowaną dobrymi, motywującymi słowami – takimi, które i nas by ucieszyły, wprowadziły w dobry nastrój. Podczas różnych lekcji uczniowie tworzyli, wymyślali, pisali. Maluszki pracowały pod czujnym okiem swoich pań nauczycielek. Czasem wystarczył krótki tekst – „Życzę Ci dobrego dnia”, „Wesołych Świąt”. Były też dłuższe wypowiedzi. Jednym słowem – przyszedł czas na obdarowywanie SŁOWEM. Nasi Wolontariusze przygotowali kilka listów, byli też uczniowie, którzy zaoferowali się i w domu przygotowali dodatkowe listy.

7.12 poczta Mikołajkowa została rozniesiona. Każdy obdarowany z niecierpliwością otwierał swój list. W większości spowodował on uśmiech na twarzy. Było nam bardzo miło, gdy dobre słowo zawitało do wszystkich uczniów, nauczycieli, naszych panów Dyrektorów, pań sekretarek, księgowych, pań sprzątających oraz pań kucharek i panów woźnych.

Mamy nadzieję, że i na co dzień nie zapomnimy o tym, że słowo może sprawić wiele radości, a to złe przynosi smutek i przykrość... Te drugie zostają dłużej w pamięci. Oby ich nie było wcale.

Z Mikołajkowymi pozdrowieniami – Anita Grycman i Ilona Sadowska