Mikołajki w klasach I-III

W środę 6.12.2023r. a więc w Mikołajki zawitały do nas warsztaty czekoladowe „Czekoladowa przygoda”. Warsztaty te połączyły edukację z zabawą pozwalając młodym uczestnikom poznać fascynującą historię czekolady począwszy od jej prekolumbijskich korzeni po obecne czasy. Spotkanie pozwoliło poszerzyć wiedzę dzieci w temacie produkcji czekolady jak i w aspekcie żywieniowym dotyczącym wartości odżywczych tego smakołyku. Podczas warsztatów dzieci miały możliwość własnoręcznego stworzenia czekoladowego przysmaku. Tworzenie własnej czekolady i dekorowanie jej było okazją do wyrażenia kreatywności i wyobraźni , eksperymentowania z różnymi kolorami, smakami oraz dodatkami w postaci kolorowych posypek, żurawiny, orzechów, rodzynek. Warsztaty okazały się świetną okazją do zabawy oraz dostarczyły dużo radości. Oprócz czekolady dzieci otrzymały certyfikaty ukończenia warsztatów. W klasach zaś czekały na wszystkich mikołajkowe niespodzianki.

Wychowawcy klas I-III