„Pola nadziei – TU ROZKWITA DOBRO”

Nasza szkoła po raz kolejny dołączyła do akcji organizowanej przez Hospicja  -  POLA NADZIEI – TU ROZKWITA DOBRO. Wspieramy i od lat współpracujemy z Hospicjum św. Józefa w Raciborzu, nawet jako szkoła dołączyliśmy do zacnego grona „PRZYJACIEL HOSPICJUM”.

Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy.”

Na zbudowanym przed dwoma laty poletku nasi uczniowie z opiekunami zasadzili nowe żonkile zebrane w zbiórce szkolnej oraz dowiezione przez Panią Krysię Wolnik – panią pielęgniarkę z Hospicjum z Raciborza. Jest to nasz rejonowy Anioł Hospicyjny, który zawsze uśmiechem i dobrym słowem przynosi uśmiech i dobre serce.

Mamy nadzieję, że przygotowane POLE NADZIEI  zażółci się pięknymi kwiatami już na wiosnę. Dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie.

Anita Grycman i Ilona Sadowska