Mała książka- wielki człowiek!

Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed dziećmi u progu szkolnej edukacji, jest nauka czytania. Wychowawczynie klas pierwszych zadbały, by stała się ona prawdziwą przyjemnością.

13 listopada pierwszoklasiści odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Nędzy gdzie uczestniczyli w nietypowej, atrakcyjnej lekcji bibliotecznej prowadzonej przez panią Klaudię Gerlich. To była wielka przyjemność poznać tajniki pracy bibliotekarza, odkryć wielki świat książek i podzielić się swoją kreatywną postawą początkującego czytelnika.

14 listopada nadszedł czas pasowania na czytelnika. W szkolnej bibliotece najmłodsi uczniowie wysłuchali znakomitej interpretacji bajki „Czerwony kapturek” w wykonaniu pani Edyty Depty, a towarzyszące uczennice starszych klas przypomniały swoim młodszym kolegom o zasadach korzystania z biblioteki i troski o książki przeprowadzając mały test. Uczniowie klas pierwszych zdali egzamin i złożyli przysięgę- na pamiątkę otrzymali dyplomy i od dziś mogą w pełni korzystać z bogatych zbiorów naszej biblioteki i czytelni.

15 listopada klasy pierwsze zostały obdarowane zestawem książek, które przygotowało dla najmłodszych uczniów Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kampania „Mała książka- wielki człowiek” ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci. Prezent w postaci wyprawki czytelniczej zachęca do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych.

Życzymy wszystkim uczniom, aby chętnie sięgali po książki i często przeżywali nowe przygody... czytanie usprawnia pamięć, rozwija mowę oraz inteligencję, a jednocześnie uwrażliwia.

Wielkie podziękowania kierujemy do Pani Edyty i Pani Klaudii z bibliotek, które czekają na młodych czytelników!

wychowawczynie klas I

Sylwia Linek, Edyta Pala