,,Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...", czyli spotkanie klasy VIIa z teatralną wersją ,,Dziadów" A. Mickiewicza

31 października klasa VIIa miała okazję zobaczyć na deskach rybnickiego teatru inscenizację obowiązkowej lektury A. Mickiewicza pt.,,Dziady"cz. II.

Spektakl Teatru ,,Cracovia" miał swoją premierę już 2 listopada 2011r., ale nadal cieszy się uznaniem wśród widzów. Klasyczna inscenizacja II części ,,Dziadów" A. Mickiewicza została wzbogacona o fragmenty pozostałych części tego znanego utworu (głównie cz. IV). Przygotowana muzyka o zabarwieniu etnicznym, ciekawa scenografia i znakomita obsada doskonale oddały klimat starego obrzędu pogańskiego. Uczniowie ze skupieniem oglądali teatralne widowisko i byli pod wrażeniem gry aktorskiej.

Po poniedziałkowych klasowych dziadach na lekcji języka polskiego, przy zapalonych świecach i zapachu jesiennych liści, wtorkowy wyjazd do Teatru Ziemi Rybnickiej doskonale oddał klimat nadchodzących świąt Wszystkich Świętych i z pewnością na długo zostanie w pamięci uczestników wycieczki.

Zdjęcia ze spektaklu udostępnione ze strony internetowej Teatru ,,Cracovia":

Iwona Tomiczek