Z wizytą w gospodarstwie edukacyjnym

11 października 2023r. klasy III pod opieką swoich wychowawców udały się do Gospodarstwa Agroturystycznego u Kowola w Kuźni Raciborskiej. Gospodarstwo to prowadzone jest przez Agnieszkę oraz Bernarda Kowolów. Należy do Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. Gospodarstwo proponuje pobyt na łonie natury, warsztaty ekologiczne, artystyczne, historyczne, ogniska i kominki tematyczne oraz imprezy integracyjne. U Państwa Kowolów w Kuźni Raciborskiej dba się o klimat rodzinny, o tradycję i historię.

Nasi trzecioklasiści uczestniczyli w warsztatach „Zostań małym rzemieślnikiem”. Oprócz bogatej pogadanki na temat uroków gospodarstwa dzieci wykonały świece sojowe. Przeszły ścieżką edukacyjną , obcowały ze zwierzętami, bawiły się na placu zabaw oraz podziwiały stylową wiatę z wieloma historycznymi eksponatami gospodarstwa domowego, sprzętami rolniczymi i fotografiami z przeszłości. Uwieńczeniem bogatej imprezy było ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz słodki poczęstunek.

Dziękujemy Państwu Kowolom za goszczenie nas w swoim gospodarstwie.

Opracowały Anna Neuhof, Agnieszka Grzybowska