Trzecioklasiści z Natalką i Antkiem w świecie wielkiej matematyki

Uczniowie klas trzecich już kolejny raz biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki”.

Głównym założeniem projektu jest zwiększanie kompetencji matematycznych i rozwijanie u uczniów zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu. Ponadto
tworzenie warunków do różnorodnej aktywności, podnoszenie motywacji do nauki matematyki, rozbudzanie i kształtowanie zainteresowań matematycznych, rozwijanie wyobraźni przestrzennej,
samodzielności, kompetencji cyfrowych, aktywizowanie ucznia, zachęcanie do wykazywania inicjatywy i realizowania własnych pomysłów.

W tym roku szkolnym trzecioklasiści w ramach projektu będą realizować aż 8 modułów:

• Moduł I – Matematyka w szkole

• Moduł II – Matematyka na dworcu kolejowym