„SPIELKISTEN” (gry planszowe) w naszej szkole – udział w projekcie WOM w Rybniku

Nasza szkoła miała okazję skorzystać z oferty Regionanego Ośrodka Metodycznego w Rybniku i wypożyczyć uczniom uczącym się języka niemieckiego mniejszości narodowej oraz języka niemieckiego różnego rodzaju gry.

Podczas lekcji dzieci i młodzież mogli poćwiczyć słówka, zwroty w języku niemieckim. Największą popularnością cieszyły się gry MEMORY z różnym słownictwem z dziedzin jedzenie, picie, zwierzęta, rośliny, pojazdy i wiele innych. Nasi uczniowie spędzili miło czas, mogli spróbować swoich sił w języku niemieckim oraz ćwiczyć umiejętność współpracy w grupie. Skrzynka z grami po trzech tygodniach została przekazana do następnej szkoły. Dziękujemy Pani Marii Gołąbek, doradcy metodycznemu języka niemieckiego mniejszości za koordynację przedsięwzięcia.

Anita Grycman