Szkolne rekolekcje - czas, by przyjrzeć się sobie!

,,Miłości bez krzyża nie znajdziecie,
a krzyża bez miłości nie uniesiecie".

/Jan Paweł II/

W dniach 20-22 marca 2024 r. odbyły się rekolekcje szkolne, podczas których nauki dla uczniów wygłosił Ks. Krzysztof Ruciński.
Mieliśmy okazję wysłuchać konferencji na temat naszych nawyków oraz tego, co w życiu ważne, ważniejsze i najważniejsze.
Pięknym wydarzeniem była droga krzyżowa ulicami Nędzy, która pomogła odkryć, że Jezus jest prawdziwym Przyjacielem w każdej sytuacji, w jakiej się znajdziemy. Uczniowie klas IV -VII nieśli własnoręcznie wykonane krzyże, natomiast ósmoklasiści odczytali rozważania przygotowane przez koleżanki z klasy VII b. Zwieńczeniem rekolekcji była wspólnie przeżyta Eucharystia.
Koordynatorem i współprowadzącym był nasz katecheta - Rafał Lincner.
Dziękujemy Dyrekcji oraz wszystkim nauczycielom, którzy zaangażowali się w to piękne dzieło.
Z całego serca dziękujemy Ks. Proboszczowi Mariuszowi Babuli za inicjatywę i wsparcie podczas rekolekcji.
Podziękowania należą się również uczniom za zaangażowanie oraz dawanie świadectwa kultury
i wiary.

To był pięknie przeżyty czas...
Czas pogłębionej relacji z Bogiem.