Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

A niechaj narodowie wżdy postronni znają,

iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.

/Mikołaj Rej/

21 lutego - jak co roku - obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. By uczcić to święto, zespół humanistyczny zorganizował szereg działań promujących ten dzień.

Do obchodów Dnia Języka Ojczystego zostali włączeni uczniowie klas IV- VIII naszej szkoły,

którzy podczas lekcji języka polskiego zmierzyli się z wieloma językowymi i ortograficznymi zadaniami.

Pracując w grupach, z dużym zaangażowaniem rozwiązywali różnego rodzaju zagadki językowe, ćwiczyli poprawność ortograficzną, rozwijali słownictwo. Wszystkie klasy wykonały plakaty, które zdobiły naszą szkolną gazetkę.

Pamiętajmy o tym, aby troszczyć się o język – nasze wspólne dobro – nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Zespół humanistyczny