,,Cudowny chłopak. Biały ptak” - wzruszająca lekcja o znaczeniu człowieczeństwa

28 lutego 2024 roku uczniowie klasy 7b wraz z opiekunkami: p. Moniką Bajak i p. Wandą Rutko wybrali się do kina, by zobaczyć najnowszy film "Cudowny chłopak. Biały ptak."

Uczniowie poznali niezwykłą historię o sile miłości, która odmienia serca, o nadziei, która dodaje wiary i uskrzydla, o odwadze, która ratuje życie...

Wrażeń po obejrzeniu filmu było wiele, gdyż poruszył on dużo ważnych wątków, silnie działał na emocje widzów, niósł ze sobą bardzo mądre przesłanie dotyczące tolerancji, akceptacji, zrozumienia i przekonania, że w każdym z nas jest dobroć.

Film skupiał się na postaci Juliana, chłopca, który w pierwszej części pt. ,,"Cudowny chłopak” był prześladowcą i został usunięty ze szkoły za znęcanie się nad młodszym kolegą.

Dorastający młodzieniec zaczyna żałować swojego czynu, ale dopiero niezwykła historia opowiedziana przez babcię pozwoli mu uświadomić sobie, jak wielkie znaczenie ma wrażliwość wobec słabszych, a przede wszystkim reagowanie na ich krzywdę.

Nie bądź obojętny, reaguj na zło!

To był dobrze spędzony dzień, wypełniony wartościowymi rozmowami i przemyśleniami.

Zachęcamy do obejrzenia tego wzruszającego filmu.

Klasa VII b wraz z wychowawczynią Wandą Rutko

Cytaty z filmu:

- Wiesz, czasami chciałbym cofnąć czas...albo zrobić coś na nowo.

- O tak, mon cher. Wszyscy czegoś żałujemy. Ale pamiętaj, że o tym, jacy jesteśmy nie decydują nasze błędy....tylko to, czego się na nich uczymy.

/R.J.Palacio, Cudowny chłopak.Biały ptak/

- Co się stało, już się nie odstanie, ale trzeba dbać, aby się nie powtórzyło.

/R.J.Palacio, Cudowny chłopak.Biały ptak/

- Czas płynie. To jedyne, czego w życiu możemy być pewni, że nie staje w miejscu. Dla nikogo. I z żadnego powodu. Czas maszeruje, bez względu na wszystko.