Klasa 6b z wizytą u Josepha von Eichendorffa

Klasa 6b z wizytą u Josepha von Eichendorffa 5 grudnia uczniowie klasy 6b wraz z opiekunkami Moniką Sosną i Izabelą Pielczyk wybrali się do Górnośląskiego Centrum Kultury i Spotkań w Łubowicach , aby poznać życie i twórczość Josepha von Eichendorffa. O tym wybitnym poecie opowiadała pani Doris Gorgosch, przedstawicielka Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego. Po zobaczeniu izby pamięci i poznaniu najważniejszych faktów z życia Eichendorffa, na uczniów czekała gra terenowa. W pięknej, zimowej scenerii uczniowie szukali śladów poety, czytali jego wiersze i odpowiadali na pytania dotyczące jego życia i twórczości. Czas spędzony w cieniu wysokich dębów, w otoczeniu ruin pokrytych białym śniegiem był naprawdę magiczny. Uczniowie na pewno będą wracać pamięcią nie tylko do wspólnej zabawy, ale również do wspaniałych wierszy Josepha von Eichendorffa.

I. Pielczyk