III miejsce dla klasy II w Ogólnopolskim Konkursie "Mleczne jesienne klimaty"

Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do programu "Mamy kota na punkcie mleka", za nami pierwsze lekcje i udział w konkursie, który zakończył się sukcesem dla klasy II. Drugoklasiści znaleźli się na podium ogólnopolskiej rywalizacji.

Konkurs polegał na przygotowaniu mlecznego rysunku przedstawiającego mleczne jesienne klimaty. Forma pracy była dowolna, ale ważne by w tworzenie pracy zaangażowana była cała klasa oraz by ilustracja nawiązywała do mleka i produktów mleczarskich oraz prezentowała dlaczego powinniśmy spożywać mleko i produkty mleczarskie w czasie jesieni i jaką rolę odgrywają w codziennej diecie ucznia. Kot Mleczysław i Mleczna Kita nie mieli łatwego zadania, do konkursu przystąpiło wiele placówek z całej Polski. Z relacji Jury: "Jakość nadesłanych prac była niezwykle wysoka, jednak po długich i burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców", wśród nich znalazła się nasza szkoła.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za trud i wielkie zaangażowanie włożone w udział w konkursie. Brawa!!

Sylwia Linek