Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek 2021

CodeWeek to inicjatywa promująca naukę kodowania...w różnym wieku i na różne sposoby. W ramach Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować klasa II przygotowała propozycję dla pierwszoklasistów.

20 października drugoklasiści gościli młodszych kolegów, aby w przystępny sposób zaznajomić najmłodszych uczniów naszej szkoły z zagadnieniem kodowania. Były zabawy ruchowe, kodowanie na dywanie i wyzwania z wykorzystaniem tablicy interaktywnej- wszystko po to, aby odczarować słowo "kodowanie". Współpraca, krytyczne myślenie, kreatywność, komunikacja i budowanie relacji, poszukiwanie rozwiązań i gotowość do poszukiwania wiedzy, to kompetencje przyszłości, które były tematem przewodnim CodeWeek. Pierwszoklasiści spisali się na medal, a uczniowie klasy drugiej pokazali, że potrafią wykorzystać wiedzę i umiejętności, które zdobyli w ramach programu „Uczymy dzieci programować”. Brawa dla wszystkich uczestników spotkania. Kod...nauka i zabawa- kodowanie fajna sprawa!

Sylwia Linek