MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki

Tegoroczna II edycja projektu edukacyjnego "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki" miała zasięg międzynarodowy i skierowana została do uczniów klas I-III. Objęła swym zasięgiem takie państwa, jak: Irlandia, Kanada, Wielka Brytania, Belgia, Litwa, Szkocja, USA no i oczywiście Polska.

Tym razem postacią przewodnią po projekcie stała się mała chmurka Tosia, która ukazywała uczniom nurtujące problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęcała uczniów do podejmowania prób rozwiązywania ważnych problemów natury ekologicznej. Wszystko to było spójne z czytaną lekturą.

Realiazacja zadań projektu świetnie sprawdzała się w okresie zdalnego nauczania, pomagała rozbudzić wyobraźnię literacką uczniów, sprawić, że lektura kojarzyła się z czymś fajnym, poruszała ważne kwestie związane z ochroną środowiska przyrodniczego.

Zapraszamy uczniów klas I-III do udziału w przyszłym roku szkolnym.

Trzecioklasiści